Tüm Su Tesisat » Su Tesisatçısı Ahmet DAYANÇ » 0532 134 3258
Tüm Su Tesisat Tıkla Hemen Ara » 0532 134 3258

Petek temizleme Petek temizliği

Petek Temizliği için 2 yılda bir defa yapacağınız az bir masrafla çok daha fazla ısınacaksınız. Üstelik fatura bedeliniz düşecek ve kombinin daha  uzun ömürlü olmasını sağlayacaksınız. Petek temizleme işlemi sonrasında yaşayacağınız farka çok şaşıracaksınız.

Petek temizleme Petek temizliği

Petek temizliği Petek temizleme

Doğalgaz kalorifer sisteminde ortamın ısıtılması tesisat içinde dolaşan sabit miktardaki suyun kombi tarafından ısıtılarak peteklere gönderilmesiyle gerçekleşir. Bu kapalı devre su ilk kurulumda doldurulur ve su şebekesiyle bağlantısı kömbi üzerindeki vanadan kesilir. Genellikle gerekmedikçe değiştirilmeyen bu sabit su zaman içinde içinde dolaştığı tesisattan ve kalorifer peteklerinden etkilenerek yağlanır ve pas parçacıklarıyla dolar. Bu durum kombinin arıza yapmasına veya peteklerde tıkanıklara yol açarak az ısınmamasına sebebiyet verir.

Peteklerin ilk günkü gibi tam ısınması içerisindeki sıcak suyun petek içindeki tüm kanallarda rahatlıkla dolaşmasıyla mümkündür. Petek temizliği yapılmamış sistemlerinde kirlenen su petek tabanında ve kanallarda birikme yaparak sıcak suyun tüm peteği dolaşarak ısısını bırakmasını engeller. Bu durumda petekler ve dolaysıyla ortam yeterli ısınmadığından dolayı çözüm olarak kombi kalorifer ısısını yükseltme yoluna gidilir. Bu durumda dahi yeterli ısınma sağlanamadığı gibi üstelik daha fazla doğalgaz faturası ödenmeye başlanır.

Doğalgaz kalorifer sisteminizi ilk günkü verimiyle kullanarak daha iyi ısınmak ve daha az ödemek için tek yol petek temizliği yaptırmaktır. Petek temizliği için vaktin geldiğini peteklerin sıcaklığını elle kontrol ederek de anlayabilirsiniz. Verimsiz çalışan peteklerde çoğu zaman bölgesel ısı farkları oluşur. Yani peteğin her bölgesinin eşit ısınmadığını elle dahi fark edebilirsiniz. Petek temizliği için kalorifer tesisatına bir noktadan bağlanılarak özel cihazlarla temizleyici maddeler ilave edilmiş basınçlı su uygulanır. İşlem kalorifer tesisatından gelen simsiyah çamurlu suyun renginin berraklaşmasına kadar devam eder. Sistem normal bağlantısına getirilerek çalıştırıldığında ısınma farkı bariz olarak ortaya çıkar.

Her 2 yılda bir petek temizleme yaptırınız

Tüm Tesisat petek temizliği işlemlerini özel makinelerle ilaçlı basınçlı su vasıtasıyla gerçekleştirir. Biz profesyonel petek temizleme firması olarak kalorifer peteklerinizi her 2 yılda bir temizletmenizi öneriyoruz. Kombiniz daha az arızalanacak, daha az ödeyecek ve daha fazla ısınacaksınız. Tercih sizin!

Petek temizleme ve doğalgaz tesisatı konusunda su tesisatçısı Ahmet usta 7/24 hızlı ve garantili teknik servis hizmeti vermektedir. Sitemizi şu anda mobil cihazlardan geziyorsanız, ekranın sağ alt tarafında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak da, direkt bize ulaşabilirsiniz. Bizi aramadan karar vermeyiniz.

Cihazla petek temizleme İlaçlı petek yıkama

SEO by rakipyok