Tüm Su Tesisat » Su Tesisatçısı Ahmet DAYANÇ » 0532 134 3258
Tüm Su Tesisat Tıkla Hemen Ara » 0532 134 3258

Su kaçağı tespiti Cihazla su kaçağı bulma

Su kaçağı tespiti oldukça sıkıntılı bir sıhhi tesisat arızasıdır. Lavabo giderlerinden kaçak oluşursa mutfak tezgahına sızarak çürümelerine yol açar. En sorunlu su kaçağı türü de gizli su kaçağıdır. Bu tip su kaçağı ancak alt komşunuz şikayet etmek üzere kapınıza geldiğinde öğrenirsiniz. Çünkü kaçak noktasından sızan su, zemin içinde farklı bir noktadan bir zaman geçince alt kata ulaşmıştır. Bu tür su kaçağını tespit etmek için geleneksel yöntemler çoğu zaman yetersiz kalırlar. Tahmine dayalı su kaçağı tespiti çalışmalarında sağ sol gelişi güzel kırılarak zararlar artar. Bulunarak tamir edildiği söylenen su kaçağı sorunun üzerinden bir zaman geçmesinden sonra kaçağın devam ettiği görülür. Sorunun tek çözümü güncel teknoloji ile çalışan bir su tesisatçısı ile irtibat sağlayıp, kısa yoldan çözüme gitmektedir.

Su kaçağı tespiti Cihazla su kaçağı bulma

Cihazla su kaçağı tespiti Su kaçağı bulma

Güncel teknolojiyle su kaçağı yerini noktasal olarak tespit etmek artık mümkündür. Su kaçağının oluşturduğu en ufak bir sesi elektronik dinleme cihazlarıyla tespit ederek, arızanın oluştuğu noktayı hatasız olarak bulmak mümkün olmaktadır. Su kaçağının miktarı küçük çaptaysa tıslama sesi azalır veya kesilebilir. Bu durumda ise su şebekesi girişine bir pompa bağlanarak tesisattaki su basıncı artırılır. Basınç artırdıktan sonra kaçak noktasındaki basınç yükseleceğinden tıslama sesi tekrar artarak dinleme cihazının tespit edebileceği bir seviyeye yükselir. Su kaçağının durumuna göre diğer bir yöntem ise termal kamera yöntemidir. Termal kamera sayesinde duvar içinde akan kaçak suyun yarattığı ısı farklarını ekranda göstererek kaçağın kaynağına ulaşmayı kolaylaştırır. Her iki cihazın desteğiyle kaçak noktası yüksek doğruluk oranıyla ve noktasal olarak tespit edilerek onarım kısa zamanda gerçekleştirilir.

Kırmadan su kaçağı tespiti Cihazla su kaçağı bulma

Tüm Su Tesisat su kaçağını tespit ve su kaçak noktasının onarım işlemlerini en gelişmiş elektronik cihazları kullanarak kırıp dökmeden onarmaktadır. Cihazlı kaçak tespit sayesinde duvar ve zemin gereksiz olarak kırılarak zarar görmez, ortalık kirlenmez, işiniz uzamaz ve maliyetler düşer. Günlük yaşamınıza kısa bir aradan sonra mutlu şekilde devam edersiniz.

Kırıp dökmeden su kaçağı bulma Noktasal su kaçağı tespit

Su kaçağı ve tıkanıklık açma konusunda su tesisatçısı Ahmet usta 7/24 hızlı, garantili sorunsuz teknik servis hizmeti vermektedir. Sitemizi şu anda mobil cihazlardan geziyorsanız, ekranın sağ alt tarafında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak da, direkt bize ulaşabilirsiniz. Bizi aramadan karar vermeyiniz.

SEO by rakipyok